Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe
W połowie czerwca 2017 r. 20-lecie rozpoczęcia działalności świętował bydgoski Klub Lions. W uroczystości, która tradycyjnie miała miejsce w hotelu... więcej
16/06/2017
W dniach 8-15 września 2012 roku przebywała na Sycylii 14-osobowa grupa polskich Lionów i osób im towarzyszących. Lioni reprezentowali 6 klubów... więcej
15/09/2012
W czerwcu 2009 r. złożyli nam wizytę zaprzyjaźnieni Lioni z LC Langenhagen. Kilkudniowy pobyt w Polsce umożliwił Lionom z Niemiec poznanie Bydgoszczy i... więcej
25/06/2009
W poniedziałek, 30 czerwca 2008 roku w sali hotelu BRDA odbyła się uroczystość przekazania władzy. Część „oficjalna” była dość krótka, bo prowokowały... więcej
30/06/2008
16 czerwca (poniedziałek) Lecimy z Warszawy samolotem na Sycylię. Zostaliśmy przez Włochów zaproszeni na kilkudniowy pobyt, w trakcie... więcej
19/06/2008
Od piątku, poprzedzającego sobotnią Majówkę, gościliśmy ośmioosobową delegację niemieckiego LC Langenhagen. Wieczorem w restauracji hotelu Brda,... więcej
31/05/2008
Tak naprawdę trudno jest autorytatywnie stwierdzić, że to było dziesięciolecie, bo przyszli, bydgoscy Lioni spotykali się już od wiosny 1991 roku pod... więcej
01/12/2007

20-lecie Lions Club Bydgoszcz

W połowie czerwca 2017 r. 20-lecie rozpoczęcia działalności świętował bydgoski Klub Lions. W uroczystości, która tradycyjnie miała miejsce w hotelu Brda, oprócz członków Klubu i towarzyszących im najbliższych osób, uczestniczyli zaproszeni goście. Jubileuszową uroczystość zaszczycili swoim udziałem: Gubernator Okręgu 121 Polska Radosław Bielicki, wprowadzający przed 20 laty bydgoski klub do rodziny Lionów Past Gubernator Jacek Dehnel oraz gospodarz miasta Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Złożyli oni na ręce kończącego swoją roczną kadencję Prezydenta Klubu Liona Bogdana Kołakowskiego gratulacje i podziękowania dla wszystkich członków za długoletnią i ofiarną działalność dobroczynną. Troje ostatnich członków założycieli LC Bydgoszcz – niestety tylko tylu pozostało z pierwotnego składu – a mianowicie Andrzej Hoffmann, Janusz Olkiewicz i Elżbieta Popławska w uznaniu zasług dla ruchu LIONS zostało wyróżnionych przez Gubernatora odznaczeniem.
Czerwcowa rocznica charteru Klubu jest co roku także okazją do uroczystego przekazania władzy nowemu Prezydentowi, wybranemu na kolejną roczną kadencję. Podobnie było w tym roku, może nawet z większą „pompą” z racji wspomnianego jubileuszu. Zaszczyt przejęcia tej odpowiedzialnej funkcji spłynął na Lion Aldonę Bejenkę, drobną, ale odważną i stanowczą dziewczynę.
Bydgoscy Lioni realizują szeroko pojęte cele działalności prospołecznej, podejmując się wykonywania postawionych sobie zadań nie tylko na rzecz społeczności lokalnej, ale też współpracując na dużo szerszą skalę realizują projekty o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Beneficjentami LC Bydgoszcz byli lub są obecnie:

  • wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy,
  • dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz z domów dziecka biorąca udział  w zlocie „Nieprzetarty Szlak”, organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Chorągiew ZHP w Funce nad jeziorem Charzykowskim,
  • wychowankowie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczy w Bydgoszczy,
  • wychowankowie Domu Dziecka w Jaksicach k/Inowrocławia,
  • podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy,
  • pacjenci Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy,
  • uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 Specjalnej w Bydgoszczy,
  • osoby dorosłe dotknięte kataklizmem lub kalectwem.

W ramach współfinansowanego przez polskich Lionów projektu budowy nowej siedziby Centrum Rehabilitacji OsóbNiepełnosprawnych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” w Barlinku, Lion Andrzej Hoffmann opracował projekt będącego częścią tej inwestycji Placu wielozmysłowego doświadczania świata.
Pomoc potrzebującym nie jest jedynym, chociaż najbardziej widocznym celem, jaki stawiają przed sobą członkowie Lions Club Bydgoszcz. Efektem  spotkań z niemieckimi Lionami z Hannoweru było zawarcie Umowy partnerskiej o współpracy pomiędzy LC Bydgoszcz i LC Langenhagen. Spotkania polskich i niemieckich Lionów, w tym wspólnie organizowane kiermasze dobroczynne, odbywają się przy różnych okazjach, na przemian w Polsce i w Niemczech. Z kolei wraz z Lionami z Eindhoven (Holandia) bydgoszczanie współfinansowali adaptację na cele dydaktyczne starego budynku byłej wozowni, stojącego na terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bydgoszczy. Przebudowę tego obiektu zaprojektował Lion Witold Migdał.
Bydgoscy Lioni biorą aktywny udział w pracach Okręgu, działając w strukturach organizacyjnych na różnych szczeblach. Najwyższą funkcję pełnił Lion Ryszard Jasiński wybrany w kadencji 2005/2006 na Gubernatora Okręgu 121 Polska. Członkami Gabinetu Gubernatora oraz Komisji Okręgu byli Lioni: Andrzej Hoffmann, Janusz Olkiewicz i Paweł Piotr Kotzbach. Lion Andrzej Hoffmann, pełniący przez kilka kadencji funkcję Pełnomocnika Gubernatora Okręgu 121 Polska ds. kontaktów z włoskim Okręgiem 108 Yb, zorganizował dla polskich Lionów wespół ze swoim odpowiednikiem z Sycylii Lionem Dino Areną, turystyczny wyjazd na tę wyspę, połączony z licznymi spotkaniami z miejscowymi Lionami. Członkowie LC Bydgoszcz byli gospodarzami trzech Nadzwyczajnych Konwencji Okręgu, które odbyły się w tym mieście.
Członkowie bydgoskiego Klubu kilkakrotnie uczestniczyli w organizacji szkoleń w ramach międzynarodowego programu Lions-Quest, realizowanego w Polsce pod nazwą „Sztuka dojrzewania”.
Obchody 20-lecia LC Bydgoszcz zakończyła uroczysta kolacja przy muzyce tanecznej, przeplatanej zabawą fantową, która jak zwykle sprawiła uczestnikom największą uciechę. Pozyskane z imprezy fundusze przekazane zostaną na jeden z lioneskich projektów ogólnopolskich oraz na wsparcie lokalnych beneficjentów.

Andrzej Hoffmann
Past Prezydent LC Bydgoszcz

Pożegnanie Ryszarda

Zmiana warty - przekazanie władzy w Klubie '2008

W poniedziałek, 30 czerwca 2008 roku w sali hotelu BRDA odbyła się uroczystość przekazania władzy. Część „oficjalna” była dość krótka, bo prowokowały smakołyki i napoje przygotowane na tę specjalną, wspólną kolację. Po wygłoszeniu sprawozdania o działaniach Klubu w kadencji 2007/2008 przez ustępującego prezydenta, Andrzeja Hoffmanna, nastąpiło symboliczne przekazanie władzy.
Andrzej wpiął w klapę marynarki Piotra Kotzbacha odznakę prezydencką. Piotr po raz drugi będzie piastował tę zaszczytną funkcję. Zarząd LC Bydgoszczy w nowej kadencji będzie działał w składzie:
Paweł Piotr Kotzbach – prezydent
Andrzej Hoffman – past prezydent
Robert Chojnacki – wiceprezydent
Krzysztof Jankowski – sekretarz
Janusz Olkiewicz – skarbnik
Na załączonym zdjęciu prezentujemy naszego Past Prezydenta Adama Sowę, najsłodszego Liona Okręgu 121 Polska – producenta słodkości słynnych nie tylko w kraju, ale już także w Europie.

PDG Ryszard Jasiński
LC Bydgoszcz

Wizyta Lionów z Langenhagen

W czerwcu 2009 r. złożyli nam wizytę zaprzyjaźnieni Lioni z LC Langenhagen. Kilkudniowy pobyt w Polsce umożliwił Lionom z Niemiec poznanie Bydgoszczy i działaniami naszego Klubu. Wybraliśmy się również wspólnie na wycieczkę do Gdańska, gdzie po zwiedzaniu miejsc wartych zobaczenia, wieczór spędziliśmy na tradycyjnej biesiadzie kaszubskiej ze śpiewem, tańcami i dobrym jadłem. W Gdańsku towarzyszyły nam Koleżanki z LC Gdańsk Amber i PDG Alek Tomaszewski (nasz Guiding Lion).

Lionów wyprawa na Sycylię '2008

16 czerwca (poniedziałek)
Lecimy z Warszawy samolotem na Sycylię. Zostaliśmy przez Włochów zaproszeni na kilkudniowy pobyt, w trakcie którego m.in. ma być podpisana umowa jumelage między naszymi Okręgami. 
Mamy międzylądowanie w Rzymie. Miło by było znaleźć naszą Panią Gubernator wraz z grupą gdańsko-bydgoską. Tym bardziej, że nasze loty mają różnicę tylko 15 minut.
SMS->Katarzyna – Gdzie jesteście?
SMS->Piotr – W Rzymie
Taaaaaaaa....., no ale się czepiam, odpowiedź była przecież poprawna.

Mimo olbrzymich przestrzeni na rzymskim lotnisku, jednak znaleźliśmy się: gate 1 – odloty krajowe. Z radością wyściskaliśmy się i poszliśmy przywitać Ziemię Włoską (wg najwyższych władz) dobrym Chianti z odrobiną nietartego parmezanu. Byliśmy w komplecie: Andrzej Hoffmann z małżonką Elą (LC Bydgoszcz), DG Katarzyna Gebert i Elżbieta Dziwulska (LC Gdańsk Amber), Krzysztof Jankowski, Piotr Maciejewski i Jerzy Szymański (LC Radom).
Kolejny lot i witamy w Katanii...