Druga wyprawa na Sycylię '2012

W dniach 8-15 września 2012 roku przebywała na Sycylii 14-osobowa grupa polskich Lionów i osób im towarzyszących. Lioni reprezentowali 6 klubów (Bydgoszcz, Poznań Pro Futuro, Szczecin Jantar, Szczecin Rainbow Bridge, Warszawa Arka, Warszawa Sawa). W programie tygodniowego pobytu przewidziane były m.in. spotkania z sycylijskimi lionami. Początkowo zanosiło się, że zainteresowanie naszym przylotem będzie niewielkie. Dopiero na miejscu dowiedzieliśmy się, że chęć goszczenia nas wyrazili lioni z 12 klubów, z Katanii i innych okolicznych miast. Biorąc pod uwagę liczbę członków okręgu sycylijskiego (ok. 4,5 tys. w ponad 100 klubach) dobrze, że tylko tylu. Nasz krótki pobyt z grubsza przedstawiał się następująco:
Sobota
Wylecieliśmy z Warszawy do Katanii wczesnym rankiem. Jako że był to lot czarterowy, już po 2,5 godzinach wylądowaliśmy na docelowym lotnisku, tym razem ze wszystkimi naszymi bagażami. Grubo przed południem byliśmy już w hotelu Naxos Beach Resort w nadmorskiej miejscowości Giardini Naxos, 7 km od Taorminy. Trochę za wcześnie, większość naszych pokoi nie była jeszcze przygotowana. Był zatem czas na zapoznanie się z terenem, na którym w otoczeniu zieleni położone są budynki hotelowe, baseny, sklepy, bary i amfiteatr, oraz z pobliską plażą i okolicą.
Po południu zaplanowane wcześniej spotkanie w hotelu z gospodarzami, czyli z Lionem Dino Areną i z jego polską żoną Anną. Ustaliliśmy ze szczegółami kolejność wizyt i sposób przemieszczania się naszej grupy do wyznaczonych miejscowości. Zapewnione mamy przy okazji przejazdów atrakcje turystyczno-krajoznawcze...