Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » MAJÓWKA '2008
31/05/2008

MAJÓWKA '2008

Od piątku, poprzedzającego sobotnią Majówkę, gościliśmy ośmioosobową delegację niemieckiego LC Langenhagen. Wieczorem w restauracji hotelu Brda, podczas kolacji, próbowaliśmy podsumować dotychczasowe, wspólne działania obu klubów.
W sobotę 31 maja już od 9.oo zaprosiliśmy niemieckich gości na przejażdżkę stateczkiem po Brdzie, pokazując im urokliwe widoki Bydgoszczy i okolic od strony rzeki. Tuż po 12.00 past prezydent lion Adam Sowa zaprosił uczestników wycieczki na bardzo wystawny lunch do swojej, nowo otwartej restauracji na bydgoskiej Starówce.
proszę kliknąć, by powiększyćOd godziny 16.00 na zielonym dziedzińcu Miejskich Wodociągów bawiliśmy się na Majówce, prezentując atrakcyjny, piknikowy program. Przy dźwiękach przebojów z lat sześćdziesiątych serwowaliśmy grillowe smakołyki, piwo, wino i znakomite ciasto Adama Sowy. Była loteria i aukcje. Uruchomiliśmy strzelnicę pochodzącą z czasów PRLu.
Uczestnicy imprezy mogli bezpłatnie zbadać, w specjalistycznym samochodzie, ewentualne zaawansowanie osteoporozy. Bardzo duże zainteresowanie wywołał mecz Polska-Niemcy w „przeciąganiu liny za praliny”. Walka była wyrównana, wręcz dramatyczna. Większą tężyznę zaprezentowała drużyna LC Bydgoszcz, co przed meczem naszych piłkarzy, podczas Mistrzostw Europy, jest dobrym prognostykiem. Bydgoscy Lioni wykazali szlachetny gest obdarowując swoich przeciwników zdobytą nagrodą – pudełkiem pralin.
proszę kliknąć, by powiększyćWażnym akcentem imprezy było wręczenie panu Antoniemu Pietrzakowi, pozbawionemu nóg, elektrycznego wózka inwalidzkiego. Odpowiedzieliśmy na apel Polskiego Radia PiK i Telewizji Polskiej. Trzeba podkreślić tu czujność Czesława Przedpełskiego z LC Poznań Concordia (znanego dobroczyńcy w naszym Okręgu, sprowadzającego z zagranicy sprzęt rehabilitacyjny na potrzeby inwalidów), którzy przypadkowo oglądając telewizję, natychmiast zareagował, powiadamiając o tym Panią Gubernator Katarzynę Gebert. Czesław potwierdził, że posiada właściwy wózek dla A.Pietrzaka i może go przekazać. Cała sprawa została sfinalizowana podczas naszej Majówki.
Dochód z tej, charytatywnej imprezy przeznaczymy na harcerską akcję „Nieprzetarty Szlak”, której sponsorami jesteśmy już od siedmiu lat.

PDG Ryszard Jasiński
LC Bydgoszcz